Echoskopijos tyrimas padėjo nustatyti tikslią onko diagnozę ankstyvoje stadijoje

2022-12-05     /     Echoskopija
Didelę patirtį turintis gyd. radiologas teigia, kad nustatyti vėžį galima per tyrimą, kuris trunka tik 10 minučių. Nors šalyje patekti pas specialistus darosi vis sunkiau yra galimybė registruotis pasinaudojant diagnoze.lt klasteriu.

Kas yra krūties vėžys? Kai krūties ląstelės mutuoja (pakinta) ir auga nekontroliuojamai, sukurdamos audinių masę (naviką). Kaip ir kitos vėžio formos, krūties vėžys gali įsiskverbti į krūtį supantį audinį ir peraugti į jį. Jis taip pat gali keliauti į kitas jūsų kūno dalis ir formuoti naujus darinius - metastazes.

Kas daugiausia kenčia nuo krūties vėžio? Krūties vėžys yra vienas iš labiausiai paplitusių vėžio atvejų tarp moterų, nusileidžiantis tik odos vėžiui. Labiausiai tikėtina, kad tai paveiks vyresnes nei 50 metų moteris. Nors retai, vyrai taip pat gali susirgti krūties vėžiu. Maždaug 2600 vyrų kasmet suserga vyrų krūties vėžiu Jungtinėse Valstijose, o tai sudaro mažiau nei 1% visų atvejų.

Kokio amžiaus susergama krūties vėžiu? Krūties vėžys dažniausiai diagnozuojamas vyresniems nei 50 metų suaugusiems, tačiau jis gali pasireikšti bet kuriame amžiuje.

Kokią rasę labiausiai paveikia krūties vėžys? Apskritai moterys, kurios nėra ispanų kilmės baltosios, turi šiek tiek didesnę tikimybę susirgti krūties vėžiu nei bet kurios kitos rasės ar etninės kilmės moterys.

Kaip dažnas krūties vėžys?  Jungtinėse Amerikos Valstijose krūties vėžys yra antra pagrindinė moterų mirties nuo vėžio priežastis po plaučių vėžio. Tai taip pat pagrindinė 35–54 metų moterų mirties nuo vėžio priežastis. Ne priešingai ir Lietuvoje, tai dažniausias onkologinis susirgimas tarp moterų, statistiškai serga 1 iš 100, bet kartais per savaitę nustatome ir du piktybinius atvejus.

Darinys:  

REGISTRACIJA BE EILIŲ: