Lietuva perduoda Ukrainai dar vieną greitosios medicinos pagalbos automobilį ir medicinos priemoni

2022-09-23
Tęsdama paramą Ukrainai ir prisidėdama prie sužeistų jos gynėjų gydymo, Lietuva perduos Rusijos karinę agresiją patiriančiai šaliai greitosios medicinos pagalbos automobilį. Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) priklausantis ir Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos lėšomis atnaujintas automobilis šeštadienį turėtų pasiekti Ukrainos sieną, kur bus perduotas šios šalies atstovams.

Sprendimas perduoti dar vieną sužeistųjų ir sergančiųjų pervežimui reikalingą transporto priemonę priimtas gavus atitinkamą paramos prašymą iš Ukrainos Ivano Frankivsko miesto savivaldybės. Anksčiau Ukraina buvo sulaukusi paramos greitosios medicinos pagalbos automobiliais iš Lietuvos savivaldybių.

Šį kartą kartu su greitosios medicinos pagalbos automobiliu Ukrainos ligonines pasieks ir kaukių bei vienkartinių švirkštų siunta, kurią iš savo atsargų skyrė Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos.

Greitosios medicinos pagalbos automobilio atnaujinimo darbais ir nuvežimu iki Ukrainos sienos pasirūpino Atlanto sutarties Lietuvos bendrija. SAM nuolat palaiko kontaktą su Ukrainos kolegomis ir yra pasiryžusi tęsti paramą Rusijos karinę agresiją patiriančios šalies gynėjams. Nuo karinio konflikto pradžios ministerija organizavo paramos teikimą vaistais, medicinos priemonėmis ir ministerijai priklausančiu turtu: chirurginėms manipuliacijoms atlikti reikalingais prietaisais, įrengimais, skirtais instrumentų dezinfekcijai ir sterilizacijai atlikti, priemonėmis, skirtomis pacientų slaugai pagerinti, aparatūra chirurginėms operacijoms atlikti ir kt. Taip pat sudarytos sąlygos Ukrainos karių ir pareigūnų gydymui bei reabilitacijai Lietuvoje. Šalies gydymo ir reabilitacijos įstaigos jau priėmė 110 sužeistų Ukrainos gynėjų, bendradarbiavimas vyksta toliau. Šių metų balandį SAM organizavo medikų misiją Ukrainoje, kur 24 sveikatos priežiūros specialistai iš Lietuvos padėjo rūpintis nuo karo veiksmų nukentėjusiais civiliais gyventojais.