Medicina

PSDF biudžeto lėšomis bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją.

Istorija iš gyvenimo: didžiausia klaida – laiku nepasitikrinti

„Nebuvau pareiginga pacientė, kuri tikrinasi sveikatą pagal prevencines programas, – pokalbį pradeda 52-ejų Jovita Poškuvienė, beveik prieš septynerius metus įveikusi gimdos kaklelio vėžį. – Net pajutusi pirmuosius neįprastus kūno siunčiamus signalus, neskubėjau apsilankyti pas gydytojus. Dabar žinau, kad tai yra klaidos, kurių nekartoti noriu paskatinti visas moteris.“

Ligonių kasos pataria, kur kreiptis sunegalavus švenčių dienomis

Sunegalavę per šventes ir tinkamai neįvertinę savo būklės gyventojai dažniausiai vyksta į ligoninių skubiosios pagalbos skyrius. Ligonių kasos pataria į ligoninę vykti tik tais atvejais, kai prireikia būtinosios medicinos pagalbos, o ūmiai susirgus prisiminti, kad padėti gali poliklinikų budintys gydytojai.

Diagnozės klinikose nauja administratorė - Eglė Skorupskienė

Klinikos bendruomenei ir jos pacientams džiaugsmo akimirka - į komandą jungiasi nauja administratorė Eglė Skorupskienė. Tai neabejotinai didins efektyvumą svarbiuose darbo procesuose.